Wykład – Od zranienia do przebaczenia

Strona społeczności chrześcijańskiej

Wykład – Od zranienia do przebaczenia

Data:
7 stycznia 2018
Godzina:
11:00 - 14:00
Miejsce:
Osiedlowy Dom Kultury AMIK
Adres:
Marii Curie-Skłodowskiej 4, Sala widowiskowa

W życiu doświadczamy wielu trudności związanych z relacjami międzyludzkimi. Czasami ktoś nam zadaje cierpienie, które zostaje w naszym umyśle przez lata. Ból związany ze zranieniem jeśli nie zakończy się przebaczeniem budzi nienawiść. Gdy znajdziemy się w stanie gdy kogoś nienawidzimy z powodu tego, że nas zranił – trudno wybaczyć. Podczas wykładu dowiemy się o konsekwencjach wynikających z braku przebaczenia. Dlaczego powinniśmy przebaczyć i jak to zrobić powie lek. med. Andrzej Karczewski – lekarz o specjalizacji psychiatrii. a także chrześcijanin.

Uwaga! Wykład się już odbył, jeśli chcesz przesłuchać nagranie z tego wydarzenia kliknij Andrzej Karczewski – Wybaczenie.

Mówca lek. med. Andrzej Karczewski

  • Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie 1997.
  • Specjalizację lekarską z psychiatrii odbył w III Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, pod kierownictwem Prof. Marka Jaremy, Specjalisty Krajowego w dziedzinie psychiatrii (opiekun specjalizacji dr n. med. Dorota Kukulska).
  • Ukończył studia psychoterapeutyczne w Katedrze Psychoterapii UJ w Krakowie pod kierunkiem prof. Jerzego Aleksandrowicza.

Biblia o przebaczeniu

Mar 11:25 [Jezus do uczniów]

A gdy stoicie i modlicie się, przebaczajcie, jeśli macie coś przeciwko komuś, aby i wasz Ojciec, który jest w niebie, przebaczył wam wasze wykroczenia.

Mat 6:14-15 [Jezus w kazaniu na górze]

Bo jeśli wybaczycie ludziom ich upadki i wam wybaczy wasz Ojciec w niebie.

Jeśli jednak nie wybaczycie ludziom, to wasz Ojciec nie wybaczy i wam waszych upadków.

Kol 3:13 [apostoł Paweł do Kolosan]

Jako tacy okazujcie jedni drugim wyrozumiałość, gotowi wybaczać jedni drugim nawzajem, jeśli ktoś ma powód do skargi przeciw drugiemu – jak Chrystus darował wam, tak czyńcie i wy.